
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.3 mm |
| Width | 2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Resistance | 13 Ω |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.85 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 50 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 2 |
| Turn-On Delay Time | 5.4 ns |
| Turn-Off Delay Time | 8 ns |
| Operating Supply Current | 1 µA |
| Propagation Delay | 600 ps |
| Max Supply Current | 1 µA |
| High Level Output Current | |
| Low Level Output Current | |
| Number of Inputs | 2 |
| Supply Type | Single |
| Throw Configuration | SPDT |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 1 µA |
| Drain to Source Resistance | 13 Ω |
| Schedule B | 8542390000 |
| Logic Family | |
| Configuration | 1 x SPDT |
| On Resistance (RON) | 13 Ω |
| -3db Bandwidth | 300 MHz |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22080
Ext.Price$0.22080
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22080 | $0.22080 |
| 10 | $0.19652 | $1.96520 |
| 50 | $0.17491 | $8.74550 |
| 100 | $0.15201 | $15.20100 |
| 500 | $0.13211 | $66.05500 |
| 1000 | $0.11891 | $118.91000 |
| 3000 | $0.10702 | $321.06000 |
| 5000 | $0.10035 | $501.75000 |
